« Powrót

CAREL partnerem Centrów Kompetencyjnych w północno-zachdnich Włoszech

07/05/2018

CAREL partnerem Centrów Kompetencyjnych w północno-zachdnich Włoszech

CAREL partnerem Centrów Kompetencyjnych w północno-zachdnich Włoszech

Przemysł 4.0 planuje zachęcać do modernizacji włoskich procesów przemysłowych i strategii poprzez wykorzystanie nowych technologii, w tym tworzenie tzw. Centrów Kompetencji, które są w zasadzie okręgami innowacyjnymi obejmującymi organizacje badawcze i firmy partnerskie. Cel Centrów Kompetencji jest dwojaki: z jednej strony stymulowanie innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez promowanie wymiany struktur i wymiany wiedzy, a z drugiej strony zachęcanie do transferu wiedzy, tworzenie sieci, rozpowszechnianie informacji i współpracę między firmy i inne organizacje. Północno-wschodnie Centrum Kompetencji nazywa się SMACT i koncentruje się na następujących obszarach specjalizacji: sieć społecznościowa, platformy mobilne i aplikacje, zaawansowana analityka i duże zbiory danych, chmura, internet przedmiotów.

Biorąc pod uwagę skłonność CAREL do innowacyjności, patentów i produktów technologicznych zgodnych z celami projektu SMACT - CC i jego stałym partnerstwem ze światem akademickim, CAREL został wybrany jako jeden z partnerów przemysłowych w Północno-Wschodnim Centrum Kompetencji. W szczególności dwa projekty CAREL zostały włączone do wsparcia przez SMACT - CC. Pierwszy obejmuje konserwację predykcyjną układów chłodniczych wykorzystujących IoT, podczas gdy drugi koncentruje się na opracowaniu komputerowego modelu symulacyjnego dla wydajności jednostek termodynamicznych.

"CAREL śledził proces cyfryzacji nie tylko naszych produktów i usług dla naszych klientów, ale także naszych wewnętrznych procesów" - skomentował założyciel i prezes firmy Luigi Rossi Luciani. "Zawsze współpracowaliśmy z uniwersytetami, więc wydawało się, że jest naturalnym wyborem, aby zostać partnerem przemysłowym w Centrach Kompetencji i przyczynić się do realizacji strategicznego projektu w zakresie innowacji i badań".

Najnowsze aktualności