Arianna S.p.A.

Arianna S.p.A. to firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów oświetlenia LED posiadających międzynarodowy patent dotyczący całkowitego odbicia. Założona w 2009 przez Alberto Giovanni Gerli, dyrektora generalnego firmy, Arianna dołączyła do grupy CAREL w roku 2012

W roku 2014 Arianna została uznana jako innowacyjny start-up.

Patenty

Międzynarodowy patent dotyczący całkowitego odbicia zrewolucjonizował optyczne zasady rozraszania w tradycyjnym oświetleniu. System składa się z wewnętrznego reflektora, który zbiera i łączy wiązki światła a następnie równomiernie kieruje na ziemię.

Pozwala to osiągnąć zauważalne rezultaty pod względem oszczędności energii i komfortu wizualnego.

Patent całkowitego odbicia został uznany przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu ma on również zastosowanie w USA.

 
 
Wizja

Technologia, innowacje i oszczędność energii to kluczowe aspekty, na których opiera się działalność i rozwój Arianna. Badania przeprowadzane przez firmę są podstawą opracowywania produktów, które coraz lepiej zaspokajają potrzeby klientów, dzięki podejściu skupiającym się na ciągłym rozwoju. Certyfikaty i nagrody potwierdzają jakość działania firmy i niezawodność jej produktów opracowywanych dla celów publicznego i przemysłowego oświetlenia LED.

 
 
Obszary działalności

Pierwsze produkty opracowane przez firmę Arianna były projektowane dla publicznych potrzeb oświetleniowych. Opatentowane i innowacyjne lampy uliczne dla dróg wiejskich i miejskich, ścieżek rowerowych, parków i ogrodów oraz parkingów. Również reflektory dla rond i tunelów, o maksymalnej wydajność i oszczędności energii.

Po przejęciu przez Carel części udziałów w firmie, Arianna zaprojektowała linię produktów dla celów profesjonalnego oświetlenia: duże sklepy detaliczne, magazyny, oświetlenie w tle i punktowe dla supermarketów.

 
 
Oszczędność energii

Inwestycje Ariana w innowacje doprowadziło też do przyjęcia skutecznej polityki dotyczącej oszczędzania energii. Naturalnie, wartość produktu nie jest mierzona wyłącznie możliwością ograniczania zużycia energii, ale przede wszystkim stopniem, w jakim produkt optymalizuje wydajność. Z tej perspektywy, wszystkie punkty oświetleniowe projektowane i produkowane przez Arianna łączą te dwa aspekty. Oszczędność energii jest zarówno wartością dodaną jak i celem, do którego należy dążyć.

 

 

www.ariannaled.com