« Powrót

Alfaco Polska świętuje 25-lecie

20/06/2018

Alfaco Polska świętuje 25-lecie

Alfaco Polska świętuje 25-lecie

W tym roku przypada 25 rocznica Alfaco Polska, polskiej filii CAREL. Alfaco powstało w 1993 r. w niepewnym i burzliwym okresie w którym Polska przechodziła transformację gospodarczą. W rzeczywistości rząd przyjął nonową politykę, która stanowiła prawdziwą rewolucję gospodarczą, prowadząc do znaczących zmian między oficjalnym a nieoficjalnym kursem walutowym. Rezultatem była powszechna niepewność i zamieszanie w całym kraju.

W kolejnych latach Alfaco otworzyło kilka lokalnych biur, podnosząc świadomość marki i zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.  Firma Alfaco skupiła się na rozwoju, oferując klientom co roku 260 szkoleń technicznych. Warto również wspomnieć o zaangażowaniu społecznym i działaniach korporacyjnych związanych z promowaniem aktywnego stylu życia i wsparcia dla drużyn sportowych: Alfaco Running Team i Alfaco MTB Team.

Z biegiem czasu Alfaco stał się czołowym dystrybutorem w dziedzinie systemów chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji, działających w Polsce, na Ukrainie i w regionie Morza Bałtyckiego. W 2017 roku firma Alfaco osiągnęła sprzedaż w wysokości 52 milionów złotych (ponad 12 milionów euro), posiadając sześć oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce, zatrudniających ponad 42 osoby w całym kraju. "Dzięki determinacji, odwadze i szczęściu udało nam się stworzyć wyjątkową osobowość Alfaco w ciągu ostatnich 25 lat" - skomentował Jarosław Baranczenko, Dyrektor Zarządzający. "Ta osobowość jest idealnie zgodna z wartościami CAREL i jest wynikiem naszej zdolności do kreowania nowych trendów rynkowych, ludzi tworzących firmę z pasją i wreszcie sportu, który jest częścią DNA Alfaco".

 

Najnowsze aktualności