Elektroniczne zawory rozprężne - ExV

Elektroniczne zawory rozprężne - ExV
 • Ogólne właściwości

  Click to download the Electronic expansion valves Catalogues

  Narzędzie selekcji. CPQ to narzędzie CAREL do wyboru elektronicznych zaworów rozprężnych (i nie tylko), dostępne na stronie cpq.carel.com. Wiele warunków pracy, pełna lista kodów, szczegółowe informacje i linki do dokumentacji to tylko niektóre z głównych cech modułu doboru zaworów w platformie CPQ. Więcej informacji

   

  Elektroniczne zawory rozprężne Carel zaprojektowano by spełniały wymagania chłodzenia o wydajności w przedziale do 2000 kW w zastosowaniach w chłodnictwie i klimatyzacji. Wyróżniają się przede wszystkim ich doskonałą kontrolą przepływu, nawet dla niskich objętości strumienia.

   Trzy główne zalety zaworów rozprężnych Carel to:

  1. Niezawodność z upływem czasu: standardowy proces projektowania stosowany dla zaworów ExV Carel uwzględnia testy przyspieszonego cyklu życia produktu 1*106; zawory posiadają certyfikaty zgodne z głównymi krajowymi i międzynarodowymi standardami; zgodność z tymi standardami gwarantuje wysoką jakość zarówno produktu jak i procesu produkcyjnego, a także potwierdza ciągłe zaangażowanie w poprawę systemów zarządzania środowiskiem.

  2. Bardzo precyzyjna kontrola: zagwarantowana dzięki elektronicznym sterownikom Carel, projektowanym w celu optymalizacji zarządzania systemami klimatyzacji i chłodnictwa, ze szczególną uwagą poświęconą oszczędzaniu energii. Dodatkowo wyjątkowo precyzyjna kontrola jest także zapewniona specjalnym kształtem elementów ruchomych, gwarantującym przepływ z równą charakterystyką procentową, długością skoku, osiąganą dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej i użyciu bardzo precyzyjnych komponentów mechanicznych.

  3. Idealna szczelność obwodu chłodzącego: mimo ruchu obrotowego silnika, część ruchoma nie obraca się podczas ruchu. Pozwala to na zastosowanie wysokiej jakości teflonowej uszczelki, która spoczywa delikatnie w gnieździe zaworu, bez ślizgania się. Aby podnieść szczelność uszczelki, zastosowano elastyczną stalową sprężynę, która popycha element ruchomy w gniazdo gdy obwód system jest zamknięty. Pozwala to silnikowi wykonać kilka dodatkowych obrotów przed zatrzymaniem. Energia skumulowana przez sprężynę na tym etapie jest dodatkowo wykorzystywana do zamknięcia zaworu, co pozwala osiągnąć szczelność porównywalną z tradycyjnymi zaworami elektromagnetycznymi.

  Testowanie 100% wyprodukowanych zaworów dodatkowo gwarantuje niezawodność z upływem czasu, szczelność zaworów oraz pomaga uzyskać działanie z ograniczonym wpływem na środowisko naturalne.

  Inne istotne cechy charakteryzujące zawory Carel to:

  • Wyjmowany zewnętrzny stator
  • Uproszczony mechanizm ruchu, z bezpośrednim przeniesieniem z rotora na element ruchomy
  • Zastosowanie materiałów wysokiej jakości: stal nierdzewna, miedź, mosiądz, kompozyty
  • Idealna szczelność zamkniętego zaworu
  • Znacząco ograniczone straty energii podczas uruchamianiu systemu
  • Szeroki wybór modeli i rozmiarów, by zaspokoić wszystkie wymagania systemu
  • Nasz wyspecjalizowany personel techniczny zapewnia wsparcie klienta zarówno przed jak i po sprzedaży oraz odpowiada na wszystkie pytania w sprawie instalacji i użytkowania zaworów Carel.
 • Filmy