Przemysł farmaceutyczny

Przemysł farmaceutyczny
 
 • Ogólne właściwości

  Przemysł farmaceutyczny wymaga bardzo precyzyjnej kontroli właściwości powietrza: w gruncie rzeczy, temperatura i wilgotność znacząco wpływają na warunki pracy w otoczeniu, gdzie zachodzą procesy chemiczne. Tempo wielu reakcji chemicznych zależy też od poziomu wilgotności powietrza. Zatem ścisła kontrola tego parametru umożliwia  lepszą kontrolę procesów i wyższą wydajność. 
  Nawet w miejscach przeznaczonych do produkcji szczepionek i w laboratoriach ze zwierzętami, wilgotność powietrza musi być utrzymywana w wyznaczonych granicach.

  Kontrola wilgotności powietrza pozwala też ograniczać gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, minimalizując ryzyko wyładowań, które mogą uszkodzić sprzęt i wpłynąć na jego działanie. Przyczynia się też do ograniczenia ilości pyłu w powietrzu, poprawiając jakość warunków otoczenia.

  CAREL oferuje kompleksowe rozwiązania dla przemysłu farmaceutycznego: od modułowych kontrolerów programowalnych po nawilżacze wyposażone we wszelkie niezbędne akcesoria zapewniające wysoki poziom integracji i kompletne systemy nadzoru. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować niezawodność, precyzję i maksymalna oszczędność energii.

  CAREL oferuje szeroką gamę nawilżaczy parowych o różnej wydajności, właściwościach i trybach pracy: z opornikami, elektrodami izotermicznymi czy gazowe, razem z akcesoriami do zastosowań CTA. W szczególności, modele z elektrycznymi opornikami gwarantują dokładność do ±1% wilgotności względnej.
  Istnieje też szeroki wybór nawilżaczy adiabatycznych, których zaletą jest między innymi aktywne przyczynianie się do kontroli temperatury, „rozpraszając” całkowicie lub częściowo, ciepło generowane przez stosowany sprzęt.

 • Więcej

  Przemysł farmaceutyczny wymaga dokładnej kontroli wilgotności, by:

  • zwiększać wydajność: wilgotność wpływa na tempo zachodzenia reakcji chemicznych;
  • ograniczać ryzyko wyładowań elektrycznych mogących uszkadzać sprzęt;
  • ograniczać ilość pyłu w otoczeniu.