Jednostki dachowe

Jednostki dachowe
 
 • Ogólne właściwości

  Jednostki dachowe to pakietowe urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne niezależnie wytwarzające ciepłe i zimne powietrze, bez potrzeby stosowania kotłów czy chillerów wody. Schłodzone lub ogrzane powietrze dostarczane jest do pomieszczeń klimatyzowanych – zwykle średnich i dużych budynków komercyjnych – bezpośrednio lub przewodami wentylacyjnymi. Celem jednostek dachowych jest zagwarantowanie higrometrycznego komfortu dla przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach poprzez kontrolowanie temperatury, względnej wilgotności i czystości powietrza wewnątrz.

   

  Oferta Carel dla zastosowań z jednostkami dachowymi składa się z programowalnych kontrolerów, które są skalowalne pod względem wejść/wyjść, zgodnie ze złożonością jednostki kontrolowanej i kompletną gamą akcesoriów, jak wyświetlacze, czujniki i opcjonalne moduły komunikacji, zapewniające niezawodne i elastyczne rozwiązanie dla różnorodnych potrzeb.

  Jedną z typowych właściwości budynków komercyjnych jest wysokie zużycie energii. Dlatego kolejną istotną cechą oferty firmy Carel jest skupianie się na technologicznych innowacjach by uwzględniać w naszych rozwiązaniach urządzenia o wysokiej wydajności takie jak elektroniczne zawory rozprężne i sterowniki dla zmienno-prędkościowych bezszczotkowych sprężarek, niezbędne w uzyskiwaniu wysokiej wydajności energetycznej w zastosowaniach komercyjnych i minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko.

 • Więcej

  • Dostępność technologii BLDC: najlepsze rozwiązanie dla celów kontroli modulacji, idealne dla pacy z częściowym obciążeniem.
  • Zarządzanie elektronicznymi zaworami rozprężnymi dla kontroli przegrzania ssania, zapewniające wydajność energetyczną dzięki precyzyjnej kontroli w różnych warunkach klimatycznych i przy różnych obciążeniach.
  • Łączność wysokoczęstotliwościowa dla kontroli urządzeń na jednostce, optymalizująca pracę na podstawie dodatkowych informacji w porównaniu z prostą logiką przewodową.
  • Narzędzie programowania pozwalające bardzie wymagającym producentom OEM opracowywać indywidualnie dostosowane algorytmy jednostki i biblioteki HVAC/R, które można integrować z oprogramowaniem wiodących marek urządzeń na rynku klimatyzacji, takich jak wentylatory Ebm i Ziehl-Abegg, sprężarki BLDC i wiele innych.
  • Współpraca z systemami lokalnego nadzoru CAREL i platformą zdalnego monitoringu tERA.

   

 

Dokumentacja

Handlowa
 • Brochure
  Kod Opis Język Data * Wersja
  +302239451 Integrated solutions for rooftop units ENG  01/10/2006 1.0
  +302239450 Soluzioni integrate per rooftop ITA  01/10/2006 1.0