Nawilżacze grzałkowe

Nawilżacze grzałkowe
 • Ogólne właściwości

  Program doboru CAREL CPQ. Ten produkt jest dostępny w CAREL CPQ - narządzie doboru i wymiarów, które pozwala samodzielnie znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie CAREL, pobrać dokumentację, otrzymać wsparcie i wygenerować oferty i zamówienia.

   

  Nawilżanie grzałkami izotermicznymi staję się coraz powszechniejsze w warunkach gdy:

  • wilgotność musi być dokładnie kontrolowana (muzea, laboratoria, pomieszczenia czyste);

  • cykliczna konserwacja musi być minimalizowana (z użyciem wody demineralizowanej);

  • jakość wody nie jest stała lub stanowi problem (na przykład na statkach);

   

  Nawilżacze z grzałkami zanurzonymi, w odróżnieniu od jednostek z zanurzonymi elektrodami, mogą pracować z wykorzystaniem wody demineralizowanej, ponieważ nie korzystają z elektrycznej przewodności wody. Cykliczna konserwacja może być zatem znacznie ograniczona dzięki niewielkim osadom kamienia. Z drugiej strony, elementy oporowe muszą być stale całkowicie zanurzone w wodzie by zapobiegać przegrzaniu (inaczej niż w jednostkach z elektrodami, gdzie poziomem wody reguluje się natężenie strumienia pary).

  Dlatego praca nawilżaczy z zanurzonymi grzałkami wymaga czujników poziomu wody (zapewniających całkowite zanurzenie) jak i elementów (przekaźników półprzewodnikowych) precyzyjnie regulujących natężenie pary poprzez cykle pracy.

  Te charakterystyki sprawiają, że jednostki z grzałkami są bardziej złożone od ich odpowiedników z elektrodami, ale też  ich praca nie zależy od jakości wody i można nimi dokładniej sterować. Dodatkowo, ponieważ nawilżacze z grzałkami mogą się przegrzewać, jakość wykonania i stosowanie systemów bezpieczeństwa są niezbędne by zapewnić niezawodną pracę z upływem czasu. Nawilżacze z zanurzonymi grzałkami firmy CAREL należą do gamy produktów heaterSteam.

   

  Utwórz bezpłatne konto i uzyskaj dostęp do Carel CPQ już teraz.

 • Więcej

  Nowa gama heaterSteam, wykorzystuje cechy ostatniej generacji Carel sterowników elektronicznych, reprezentując ostatni krok rozwoju nawilżania grzałkowego determinując wytrzymałość, wydajność i wszechstronność.

  • Ultra-wytrzymały titanium lub Incoloy® heaters
  • Wyjątkowa wydajność: ±1%  punkt nastawy wilgotości
  • Wszechstronność: jednostki pracują z każdym typem wody