Heosbox HFC

HB1*
Heosbox HFC
Heosbox HFC Heosbox HFC Heosbox HFC Heosbox HFC Heosbox HFC
 
 • Ogólne właściwości

  Heosbox to agregat skraplający dla systemów pętli wodnych, który został całkowicie zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Carel. 
  Heosbox zawiera wszystkie funkcje dostępne w rozwiązaniu Heos, od kontrolera do komponentów do ciągłej modulacji: 

   

  • Sprężarki BLDC. Technologia DC zapewnia większą wydajność dzięki zastosowaniu bezszczotkowych silników z magnesami trwałymi, największy zakres modulacji (25-100%), wysoką niezawodność dzięki zmniejszeniu obciążenia elektrycznego i mechanicznego, niski poziom hałasu i bardzo małe wymiary. Dostępne są zarówno rozwiązania pionowe, jak i poziome szerokiej gamy producentów w szerokim zakresie wydajności.

   

  • Sterowniki DC. Sterowniki firmy Carel przeznaczone do systemu Heos charakteryzują się wysoką wydajnością elektryczną i niezawodnością, zarówno samego sterownika, jak i całego rozwiązania, dzięki doskonałej integracji z systemem (sterowanie obwiedniowe, bezpieczne odłączanie momentu obrotowego, grzałka karteru itd.), a także kompatybilnością elektromagnetyczną . Dostępne jest oprogramowanie sprzętowe klasy B, które zapewnia zintegrowaną ochronę i w rezultacie pozwala obniżyć koszty instalacji. 

   

  • Elektroniczny zawór rozprężny z silnikiem krokowym. Sterowanie pracą odbywa się w sposób idealnie zsynchronizowany ze sprężarką o zmiennej prędkości obrotowej, a temperatura parowania może być regulowana w sposób ciągły, zapewniając wydajność we wszystkich warunkach pracy. Zastosowanie zaworów elektronicznych umożliwia również monitorowanie prewencyjne i alarmowe w celu zwiększenia niezawodności całego rozwiązania. 
  • Regulator Heos. Rozwiązanie typu ‘wszystko w jednym’ umożliwiające:
   •  sterowanie temperaturą gabloty i przegrzaniem
   •  sterowanie sprężarką (obwiednia, obliczanie współczynnika wydajności chłodniczej (COP), procedury odzyskiwania oleju)
   •  sterowanie skraplaczem
   •  sterowanie funkcją oświetlenia, odszraniania, wentylatorami i alarmami

  Heosbox jest dostępny dla syntetycznych czynników chłodniczych R448A/R449A, R410A, z certyfikatem CE oraz UL. Moc do 10 kW w warunkach średniej temperatury (-10°C/40°C) i 3,5 kW w warunkach niskiej temperatury (-30°C/40°C) zaspokaja wymagania szerokiej gamy zastosowań. 
  Wydajność w połączeniu z łatwością użytkowania dzięki domyślnej konfiguracji wstępnej umożliwiającej natychmiastowe użycie.

  Heosbox jest również wyposażony w zintegrowane usługi opracowane specjalnie dla tego rozwiązania, które obejmują zdalne monitorowanie, narzędzia do analizy danych oraz zaawansowane algorytmy do konserwacji predykcyjnej.

   

 • Więcej

  Dostępne rozwiązanie Heos

  Krótszy czas wprowadzania produktów na rynek dla pierwszych użytkowników

  Jakość i niezawodność

  Całe doświadczenie i know-how dostępne w rozwiązaniu zaprojektowanym i wyprodukowanym w całości przez firmę Carel

  Punkt kompleksowej obsługi

  Firma CAREL jest jedynym dostawcą i partnerem

  Użyteczność

  Urządzenie wstępnie skonfigurowane i gotowe do natychmiastowej pracy.

  Nadzór lokalny i zdalny

  Oferta obejmuje dedykowane zaawansowane usługi IOT.

   

  Wszystkie unikalne cechy i zalety technologii Heos:

  Ciągła modulacja systemu

  Sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej (BLDC) i elektroniczne zawory rozprężne z silnikiem krokowym.

  Sprawność energetyczna

  Zdecentralizowane podejście i ciągła modulacja umożliwiają idealne dostosowanie działania do wymagań gabloty w każdych warunkach. Synchronizacja działań kontrolnych i możliwość odczytywania wartości współczynnika wydajności chłodniczej w czasie rzeczywistym.

  Maksymalna jakość konserwacji żywności

  Ciągła modulacja sprężarki i zaworów elektronicznych EEV zapewnia utrzymywanie idealnej temperatury i stabilnej wilgotności w gablotach.

     


   

 

Dokumentacja

Technical

 • Instrukcje obsługi
  Kod Opis Język Data * Wersja
  Kod +0300089IE
   
  Opis HEOS BOX Manuale d’uso/User manual
   
  Język ENG  ITA 
   
  Data 12/11/2020
   
  Wersja 1.2