KEC OEM kit

KEC*
KEC OEM kit
 • Ogólne właściwości

  Gama kits rozwiązaniem chłodzenia adiabatycznego stworzonym dla  OEMs, w odpowiedzi na potrzeby jak elastyczność, prostota, kompaktowość i integralność.
  KEC kits zawiera: obieg wody do instalacji dla AHU;  inwerter i sterownik elektroniczny do zintegrowania z jednostkami panelu elektrycznego; oraz komponenty do stworzenia systemu atomizacji w przewodach powietrza.
  KEC pod ciśnieniem wody do 14 barów, usuwając pompy łopatkowej i atomizując ją rozpyla przez dysze, tworząc bardzo drobne krople, które rozpylane  w powietrzu regulują temperaturę. Ten fenomen może być wykorzystywany do chłodzenia powtórnego nawiewu, przez połączenie akcji KEC i jednostek odzyskujących ciepło.
  Gama produktów zawiera modele z  pojemnością od 50 do 1000 kg/h, mocą 230 Vac 50/60 Hz pojedynczej fazy. Woda zasilająca może być zmiękczona lub zdemineralizowana.

  Sterownik elektroniczny KEC zarządza inwerterem i urządzeniami w jednostkach pompujących, produkcja oparta jest  na  zapytaniach jakie  zostały przesłane sterownik AHU do linii seryjnej RS485 , z protokołem. Pojemność wody jest stale modułowa na  przez połączenie działania inwertera – który kontroluje silnik- prędkość - silnik i konsekwentnie  reguluje wydajność pompy – i dwa zawory elektromagnetyczne zainstalowane w obiegu wody, które kontrolują oba odpływy wody przez aktywację jednej lub obu dysz. W zależności od trybu sterowania  dwie grupy dyszy mogą zostać umiejscowione w tym samym systemie dystrybucji (dwu etapowa modulacja w przewodach) lub mogą zostać odseparowane na dwa systemy dystrybucyjne (zazwyczaj, szafa na nawilżanie zimą i szafa dla bezpośrednie chłodzenie adiabatyczne latem).
  KEC system nie produkuje wody w stanie spoczynku, zachowując higieniczność.
  Samoadaptujące się algorytmy umieszczone w sterownikach elektronicznych optymalizują zużycie wody – informacja dostarczana jest przez urządzenie mierzące przepływ – zapewniając jednocześnie stałe chłodzenie powietrza. Przez połączenie oszczędności energii uzyskanej przez inwerter i  dodatkowy spadek wartości ciśnienia w wentylatorach AHU, KEC zapewnia na rynek OEM zaawansowane i wszechstronne rozwiązania z zakresu chłodzenia adiabatycznego.

 • Więcej

  • Elastyczność: separacja pomiędzy obiegiem wody i elektroniką umożliwia montaż dowolnie w jednostce OEM’s.
  • Modułowość: KEC moduluje produkcję poprzez łączenie działań inwertera i  on-off zaworu elektromagnetycznego.
  • Oszczędność wody: pomiar wody następuje dzięki czujnikowi przepływu, jest optymalizowany poprzez użycie samoadaptacyjnych algorytmów kontrolujących.
  • Oszczędność energii: KEC nie powoduje dodatkowej straty ciśnienia dla wentylatorów AHU, w odróżnieniu od  tradycyjnych systemów mających styczność z namaczaniem powierzchni.
  • Modułowość: system atomizacji zaprojektowany został w taki sposób aby umożliwić adaptacje layoutu do wszystkich możliwych instalacji.
  • Higiena: bez biocydów chemicznych, KEC gwarantuje sterylność bez rozprzestrzeniania się bakterii opróżniając przewody podczas przestoju w pracy i przebiegu okresowych cykli czyszczenia.
 

Dokumentacja

Technical

 • Instrukcje obsługi
  Kod Opis Język Data * Wersja
  Kod +030222160
   
  Opis Kit OEM KEC raffreddamento evaporativo evaporative cooling
   
  Język ENG  ITA 
   
  Data 03/11/2015
   
  Wersja 1.0
   
  Kod +030222165
   
  Opis Kit OEM KEC / NO POWER Software per raff reddamento evaporativo Software for Evaporative Cooling
   
  Język ENG  ITA 
   
  Data 29/09/2015
   
  Wersja 1.0
   
 • Ulotki techniczne
  Kod Opis Język Data * Wersja
  Kod +0500074ML
   
  Opis KEC Sistema di distribuzione Distribution system
   
  Język ENG  ITA 
   
  Data 10/01/2020
   
  Wersja 1.1
   
  Kod +0500098IE
   
  Opis KEC00ADH00 - KEC00BDH00 - KEC0PADH00 - KEC0PBDH00: Collegamenti per componenti elettrici KEC / KEC Connections for electrical components
   
  Język ENG 
   
  Data 22/07/2015
   
  Wersja 1.0
   

Commercial

 • Brochure
  Kod Opis Język Data * Wersja
  Kod +3000054FR
   
  Opis Solutions permettant d'économiser l'énergie dans les centres de données
   
  Język FRE 
   
  Data 11/10/2016
   
  Wersja 2.0