Nawilżacze odśrodkowe

Nawilżacze odśrodkowe
 • Ogólne właściwości

  humiDiskt to mały, ale solidny nawilżacz wykorzystujący wirujący dysk, który atomizuje wodę i zamienia ją w mgiełkę drobnych kropelek, która jest rozpylana przez wbudowany wentylator i parując nawilża i ochładza powietrze.

  Bardzo niskie zużycie energii

  humiDisk to prosty, oszczędny i łatwy w utrzymaniu system nawilżania, zużywający jedynie 220 W dla wydajności 6.5 kg/h (31 W dla modelu 1.0 kg/h).

  Higieniczność

  Zbiornik wody humiDisk zawiera jedynie 0,055 litra wody, która jest atomizowana, dla najwyższych wydajności, w zaledwie 30s dla modelu 6,5 kg/h i 3 minuty dla modelu 1 kg/h. Woda w zbiorniku jest zatem przetwarzana bardzo szybko co oznacza, że nawilżacz pracuje używając jedynie świeżej bieżącej wody, zapewniając bardzo higieniczne warunki pracy.

  Regulowana wydajność(tylko humiDisk65)

  Praca humiDisk65 kontrolowana jest przez elektroniczny układ wyposażony w trymer ustawiający wydajność nawilżania, od 1,1 do 6,5 kg/h, co pozwala wykorzystywać go do wszelkich zastosowań.

  Automatyczne cykle płukania (tylko humiDisk65)

  Układ, poza kontrolowaniem normalnej pracy nawilżacza, wykonuje też cykle płukania zbiornika podczas uruchamiania urządzenia i cykle opróżniania gdy nawilżanie przestaje być konieczne. Zapobiega to długotrwałemu przetrzymywaniu stojącej wody w zbiorniku.

  Ważne: by zapewnić jeszcze bardziej higieniczne warunki, korzystając z panelu sterowania CAREL, nawilżacz płucze też zbiornik na początku każdego cyklu nawilżania.

  Woda

  humiDisk może używać zarówno wody bieżącej jak i uzdatnianej. Ilość i rodzaj minerałów rozpuszczonych w wodzie wpływa na częstotliwość cyklicznych przeglądów i ilość generowanego pyłu. By zapewnić optymalne warunki pracy stosować należy wodę demineralizowaną (nie zmiękczoną, ponieważ to nie ogranicza ilości soli mineralnych w wodzie). W każdym przypadku powinno się przestrzegać standardu UNI8884 „Właściwości i uzdatnianie wody w obwodach chłodzących i nawilżających”, zgodnie z którym główne właściwości wody to przewodność < 100 μS/cm i całkowita twardość <5 °fH (50 ppm CaCO3). Podobne wymagania wymienia się też w standardach VDI6022, VDI3803.

 • Więcej

  • prostota: wymaga jedynie źródła zasilania 230 Vac, dostępu do wody bieżącej i kanalizacji: działa w trybie włączony/wyłączony;
  • higieniczność: bardzo mały zbiornik na wodę, tylko 55 ml; procedura płukania podczas włączenia; opróżnianie na końcu cyklu nawilżania; płukanie na początku każdego cyklu (tylko z panelem sterowania CAREL);
  • modułowość: 1 lub 2 nawilżacze humiDisk65 mogą być sterowane równolegle za pomocą specjalnego panelu sterowania lub do 10 nawilżaczy humiDisk10 za pomocą higrostatu CAREL