Nawilżacze wysokociśnieniowe

Nawilżacze wysokociśnieniowe
  • Ogólne właściwości

    Program doboru CAREL CPQ. Ten produkt jest dostępny w CAREL CPQ - narządzie doboru i wymiarów, które pozwala samodzielnie znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie CAREL, pobrać dokumentację, otrzymać wsparcie i wygenerować oferty i zamówienia.

     

    Wodne nawilżacze wysokociśnieniowe wykorzystują potencjalny transfer energii do wody przez specjalną pompę objętościową w postaci wysokiego ciśnienia (zazwyczaj 70 barów), by otrzymać wysoko rozpyloną zawiesinę poprzez specjalne dysze.

     

    Nawilżacze te najczęściej stosuje się w centralach wentylacyjno-klimatyzacyjnych (AHU), z zainstalowanym systemem wody pod ciśnieniem. W przemyśle przetwarzającym drewno i papier, czy w przemyśle tekstylnym, z systemu korzysta się często by rozpylać zatomizowaną wodę bezpośredni do pomieszczeń. Oprócz kontroli wilgotności, nawilżacze wysokociśnieniowe są najlepszym rozwiązaniem pozwalającym w pełni wykorzystać potencjał chłodzenia adiabatycznego, zarówno bezpośrednio i pośrednio, w centralach lub w pomieszczeniach, jak w przypadku obiektów przemysłowych i dużych przestrzeni publicznych, jak miejskie dworce kolejowe i lotniska.

     

    Jednym z kluczowych aspektów jest higieniczność, jaką nawilżacze wysokociśnieniowe muszą zapewniać tam gdzie mają zastosowanie. Zarządzanie cyklami płukania, używanymi materiałami i konfiguracja systemem dystrybucji zatomizowanej wody są głównymi cechami, które gwarantują, że nawilżacze CAREL spełniają najbardziej rygorystyczne regulacje dotyczące higieny (VDI6022). humiFog multizone to nowa generacja nawilżaczy wysokociśnieniowych.

     

    Pompa objętościowa dostarcza wodę pod ciśnieniem do systemu dystrybucji składającego się z dyszy atomizujących wodę na bardzo drobne krople, które są absorbowane przez powietrze na bardzo krótkim dystansie.

     

    Oszczędność energii

    humiFog zużywa energię jedynie by zasilić pompę wody, tylko 4 waty na każdy l/h wydajności. Chłodzenie latem odbywa się dzięki obniżaniu entalpii powietrza, a nawilżanie zimą może wykorzystywać energię termiczną niskich temperatur. W ten sposób zużycie energii jest minimalizowane. Dodatkowo, inwerter wykorzystywany jest by regulować prędkość pompy, umożliwiając bardziej dokładną kontrolę jak i jeszcze niższe zużycie energii.

     

    Utwórz bezpłatne konto i uzyskaj dostęp do Carel CPQ już teraz.

  • Więcej

    • Bardzo niskie zużycie energii: zużywa tylko 4W na l/h wydajności, mniej niż 1% jakiegokolwiek nawilżacza parowego.
    • Tryb pracy lato/zima: nawilża powietrze w zimie, ochładza powietrze latem poprzez bezpośrednie i pośrednie chłodzenie adiabatyczne.
    • Wybór modeli: jedno lub wielo strefowe spełniające różne wymagania.
    • Wysoka wydajność: modele standardowe dostępne są z wydajnością od 100 do 600 kg/h a modele na zamówienie do 5000 kg/h.
    • Wysoki poziom higieniczności: odpowiedni dla zastosowań wymagających wysokiego poziomu higieny.
    • Dostępna wersja „bez silikonowa” ze stalową pompą dla zastosowań w malowaniu.