CAREL Electronic (Suzhou)

 

CAREL Electronic (Suzhou) Co., Ltd. zostało założone w 2005 w Suzhou około 80 km od Szanghaju i 130 km od międzynarodowego lotniska Pudong. Fabryka CAREL Suzhou to podmiot WFOE (Wholly Foreign Owned Enterprise) kontrolowany w 100% przez CAREL INDUSTRIES S.p.A. (siedzibę CAREL).

Chiny to jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków, ze wzrostem PKB wynoszącym 10%. Wielu producentów z Europy, USA i innych krajów współpracujących z Carel zwiększa swoją obecność w Chinach, co sprawia że posiadanie tam zakładu produkcyjnego jest dla naszej firmy kluczowym elementem. Ponadto, pozwala to na sprzedaż produktów bezpośrednio na rynku lokalnym w konkurencyjnych cenach, unikając opłat celnych i kosztów importu i skracając łańcuch dystrybucji.

Zakłady CAREL są takie same na całym świecie ponieważ stosują te same procedury i przestrzegają tego samego standardu jakości, co oznacza, że produkty CAREL wyprodukowane w fabryce w Suzhou są tej samej jakości i tak samo niezawodne jak produkty wytwarzane przez  CAREL INDUSTRIES S.p.A.

W 2019 r. firma Carel otworzyła nową fabrykę w celu zwiększenia produkcji na rynek chiński i wzmocnienia obecności Grupy w regionie Azji i Pacyfiku.
Nowy obiekt, o powierzchni ponad 15 000 metrów kwadratowych, w znacznej części przeznaczony jest na Badania i Rozwój, które definiują firmę CAREL Electronic Suzhou. Innowacyjne laboratorium koncentruje się na rozwoju nowych technologii.

Odział w Suzhou został założony i działa w dokładnie ten sam sposób co siedziba firmy w Brugine we Włoszech. Model CAREL, skupianie się na potrzebach klienta, innowacyjność, niezawodność produktów i usług i poszanowanie środowiska są podstawą zakładania i działania wszystkich zagranicznych zakładów produkcyjnych CAREL.

Wartość dodana zakładu w Chinach opiera się też na jednolitym i silnym zespole, który nie zmieniał się przez lata.

W roku 2006, czołowa organizacja certyfikacyjna na świecie przyznała CAREL Electronic (Suzhou) Co Ltd. certyfikat ISO 9001:2000. Certyfikat ten, przyznany po tylko jednym audycie, gwarantuje, że procesy produkcyjne w naszym zakładzie w Chinach są zgodne procedurami ISO dla wytwarzania produktów CAREL.

Produkty powstające w CAREL Electronic (Suzhou) są zgodne ze standardami RoHS, zabraniających wykorzystywania substancji niebezpiecznych, jak kadm i ołów, w krajach Unii Europejskiej.

Stosowane procedury są identyczne z tymi stosowanymi przez CAREL INDUSTRIES S.p.A.., łącznie z ciągłymi szkoleniami pracowników przeprowadzanymi przez siedzibę CAREL we Włoszech. Podobnie, procesy produkcyjne odpowiadają tym stosowanym w siedzibie firmy: te same metody produkcyjne, procesy weryfikacyjne a nawet sprzęt SMD i testujący taki sam jak w siedzibie we Włoszech.