CAREL USA

 

CAREL USA powstało w 1990 roku jako DGH Systems. DGH systems dystrybuowało systemy nawilżania i systemy kontroli klimatyzacji CAREL w Stanach Zjednoczonych z ich fabryki w Lancaster, PA. W roku 2000 DGH systems zostało częścią grupy CAREL i zmieniło nazwę na CAREL USA, LLC. Firma nadal produkuje systemy nawilżania i dystrybuuje systemy kontroli klimatyzacji i stała się liderem na północnoamerykańskim rynku HVAC.

W związku z ciągłym rozwojem firmy, w grudniu 2004 CAREL USA nabyło 11 akrów ziemi w Manheim, PA (20 minut od Lancaster, PA) i wybudowało nowy obiekt o powierzchni blisko 3800 metrów kwadratowych. Niedługo potem firma weszła na rynek systemów kontroli dla chłodnictwa i zaczęła promować elektroniczne systemy kontroli CAREL w Ameryce Północnej. W 2008 roku, wewnętrzny system jakości został sprawdzony i firma otrzymała certyfikat ISO9001:2000.

Wciąż rozszerzając swoje możliwości produkcyjne i techniczne, CAREL USA sięgnęła też po szerszą grupę klientów sektora HVAC/R dzięki szerszej sieci sprzedażowej. Firma posiada przedstawicieli regionalnych i pracowników fabryk w całej Ameryce Północnej pracujących razem z naszymi klientami przyczyniając się do sukcesu firmy.

Dzisiaj CAREL USA w dalszym pozostaje liderem na rynku dzięki innowacyjnym produktom produkowanym według surowych standardów jakości i pomagającym klientom uzyskiwać najlepsze rezultaty jednocześnie ograniczając zużycie energii i emisję CO2.