Panel elektryczny dla centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych (AHU)

Panel elektryczny dla centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych (AHU)
 • Ogólne właściwości

  W dzisiejszym złożonym nowoczesnym społeczeństwie, dobrobyt i komfort są szczególnie istotne. Odpowiednie nawilżenie powietrza, poza ograniczaniem pyłów zawieszonych, umożliwia ludziom w zamkniętych przestrzeniach zdrowe oddychanie bez problemów powodowanych suchością dróg oddechowych. Ograniczenie parowania przez skórę dzięki poprawnemu nawilżeniu powietrza zmniejsza także uczucie zimna, co pozawala na obniżenie temperatury i zaoszczędzeniu energii na ogrzewanie oraz ograniczenie dyspersji ciepła pomiędzy przestrzeniami wewnątrz i na zewnątrz. Jednostki wentylacyjno-klimatyzacyjne składają się z różnych komponentów, z których każdy odpowiada za konkretny proces. Modułowość jest najbardziej oczywistą cechą jednostek wentylacyjno-klimatyzacyjnych, jako że te urządzenia są projektowane według konkretnych wymagań. Mogą one spełniać różne funkcje w zależności od pory roku:

  • mieszanie, filtrowanie i przepływ pomiędzy powietrzem recyrkulowanym i świeżym;
  • wstępne i ponowne ogrzewanie powietrza;
  • chłodzenie powietrza
  • nawilżanie i osuszanie powietrza

  Podczas sezonu zimowego, suche powietrze zwiększa poziom pyłu w powietrzu. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, jakość powietrza we wnętrzach może być podniesiona poprzez ograniczenie koncentracji pyłu w wyniku mniejszej fragmentacji włókien jak i większej tendencji cząstek do łączenia się, co pozwala na ich łatwiejsze filtrowanie. Budynki biurowe często zawierają też pomieszczenia innego typu. To komplikuje projektowanie systemów i dystrybucje energii i tworzy potrzebę integracji w celu optymalizacji kosztów operacyjnych. Dobre samopoczucie ludzi w środowisku pracy jest niezbędne dla wysokiej produktywności. Jednak podnoszenie komfortu nie jest jedynym zastosowaniem.

  Stabilne otoczenie z odpowiednimi warunkami jest niezbędne by przechowywać kosztowne dzieła sztuki i obiekty. Jeśli płótno stale zmienia rozmiar, obraz którego rozmiary się nie zmieniają, zostaje trwale uszkodzony. Drewno i pergaminy także ulegają zniszczeniu w krótkim czasie, jeśli suche otoczenie sprawia że zaczynają pękać.