Nawilżacze elektrodowe NA

Nawilżacze elektrodowe NA
 • Ogólne właściwości

  Program doboru CAREL CPQ. Ten produkt jest dostępny w CAREL CPQ - narządzie doboru i wymiarów, które pozwala samodzielnie znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie CAREL, pobrać dokumentację, otrzymać wsparcie i wygenerować oferty i zamówienia.

   

  Działanie izotermicznych nawilżaczy elektrodowych opiera się na prostej zasadzie fizyki. Jako, że standardowa woda pitna zawiera pewną ilość soli mineralnych, a więc posiada pewną przewodność, połączenie napięcia do metalowych elektrod zanurzonych w wodzie wytwarza prąd, który podgrzewa wodę (efekt Joule’a) do momentu zagotowania tworząc parę.

  Ilość wytworzonej pary jest proporcjonalna do ilości prądu, która jest z kolei proporcjonalna do poziomu wody.

  Prąd elektryczny mierzony jest za pomocą transformatora: zmieniając poziom wody za pomocą zaworu elektromagnetycznego i z powodu procesu parowania, prąd i produkcja pary mogą być regulowane. Z powodu parowania poziom wody obniża się i musi być uzupełniany. Ponieważ wyprodukowana para nie zawiera soli mineralnych, koncentracja soli w wodzie i jednocześnie jej przewodność rosną. Dlatego woda musi być co jakiś czas rozcieńczana poprzez wypuszczanie części za pomocą pompy spustowej i uzupełnianie świeżą wodą. Dodatkowo z czasem odkładający się kamień przykrywa część cylindra, który należy wówczas wymienić lub wyczyścić. Zasada jest prosta, jednak stworzenie izotermicznego nawilżacza elektrodowego zapewniającego bezpieczeństwo i niezawodność z upływem czasu wymaga dokładnej analizy i testów.

  W porównaniu z nawilżaczami grzałkowymi czy gazowymi, nawilżacze elektrodowe:

  • można nabyć niższym kosztem;

  • działają z wodą pitną (nie musi być całkowicie demineralizowana czy zmiękczana);

  • wymagają okresowej wymiany (lub czyszczenia) cylindra;

  • posiadają możliwość regulacji przydatnej w użytkowaniu w warunkach domowych czy przemysłowych, bez wygórowanych wymagań.

  CAREL produkuje izotermiczne nawilżacze elektrodowe od ponad 30 lat i może korzystać z doświadczenia w dziedzinie elektronicznych kontrolerów: precyzyjna kontrola, niezawodna elektronika i zaawansowane i kompletne oprogramowanie kontrolne.

  Oferta CAREL w dziedzinie izotermicznych nawilżaczy elektrodowych składa się z modeli humiSteam i compactSteam

   

  Utwórz bezpłatne konto i uzyskaj dostęp do Carel CPQ już teraz.

 • Więcej

   

  • System AFS (Anti Foaming System): wykrywa pianę by zapobiegać powstawaniu skroplin wraz z parą;
  • Działa z wodą bieżącą o przewodności od 75 do 1250 µs/cm a oprogramowanie kontrolne automatycznie dostosowuje pracę na podstawie właściwości wody, optymalizując czas pracy bez konieczności serwisowania.
  • Duże cylindry, ocynkowane elektrody i filtr przeciw osadzaniu się kamienia na dnie dla wydłużenia czasu pracy bez konieczności serwisowania; dostępne także cylindry otwierane
  • Produkcja pary z możliwością ciągłej regulacji od 20% do maksymalnej wydajności (10% dla modeli z dwoma cylindrami);
  • Wbudowany czujnik przewodności i oprogramowanie kontrolne optymalizujące zużycie energii i koszty utrzymania, zapewnia wydajną pracę w ciągu całego okresu użytkowania cylindra;
  • Automatyczne spuszczanie wody po 3 dniach nieaktywności
  • Wybór pomiędzy trzema kontrolerami: „Y” (proporcjonalny lub ON/OFF z zewnętrznego kontrolera i wyświetlacz ikon), „X” (regulacja za pomocą wbudowanego kontrolera opartego na technologii pCO i alfanumeryczny i graficzny wyświetlacz z rozszerzonymi komunikatami tekstowymi),  „W” (podobny do „X” ale dedykowany dla kąpieli parowych);
  • Model „X” zarządza czujnikiem ograniczającym maksymalną wilgotność względną na wyjściu, zapobiegając tworzenie się skroplin w przewodach.