Kompletna propozycja dla kompaktowych i wysokowydajnych szaf sprężarkowych CO2

Od 2016 roku CAREL wprowadza innowacje do świata transkrytycznych szaf sprężarkowych CO2 i agregatów skraplających. W szczególności proponuje możliwość wyposażenia kompletnych rozwiązań dla małych i średnich jednostek w technologię inwerterową DC, która zwiększa wydajność i pozwala na tworzenie bardziej kompaktowych i  cichych jednostek.

multiDC to idealne rozwiązanie dla sklepów typu convenience oraz małych i średnich supermarketów, najszybciej rozwijających się segmentów detalicznych. Może obsługiwać jednostki średniotemperaturowe do 35 kW i niskotemperaturowe do 10 kW.

Te małe, ciche jednostki są wszechstronną opcją zarówno dla nowych, jak i modernizowanych instalacji, zapewniając korzyści płynące z naturalnych czynników chłodniczych pod względem zrównoważenia środowiskowego. Jest to strategiczny wybór, który odpowiada na ewolucję coraz bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

SVG - The complete proposal for compact and high-efficiency CO2 compressor racks

The complete proposal for compact and high-efficiency CO2 compressor racks - 2

CAREL ulepszył tę już skonsolidowaną ofertę, dodając innowacyjny system zarządzania olejem, który gwarantuje większą niezawodność systemów ze sprężarkami rotacyjnymi DC.

Sprężarki te są wynikiem długotrwałego rozwoju, który doprowadził do wyjątkowego projektu, łączącego funkcje sterowania silnikiem i zarządzania olejem w doskonałej synergii, oferując znakomite osiągi w zakresie efektywności energetycznej i równoważenia oleju między sprężarkami. Opatentowany system zaworów sterujących olejem gwarantuje prawidłowe smarowanie sprężarki w każdych warunkach pracy.

 

more about multidc download the brochure

 

 

Zestaw multiDC rack zawiera:

pRack 300T sterownik do pełnego zarządzania transkrytycznymi jednostkami CO2 typu booster z wbudowanym sterownikiem zaworu i zasilaniem awaryjnym dla HPV i RPRV

pRmultiDC rozbudowa o zarządzanie sprężarkami DC i opatentowany system zarządzania olejem

Power+ napęd do sterowania sprężarką DC, wraz z zarządzaniem obwiednią i funkcjami bezpieczeństwa klasy B

Sprężarki rotacyjne DC opracowane we współpracy z firmą Toshiba

ExV elektroniczne zawory rozprężne, kluczowy element do ciągłej modulacji ciśnienia za pośrednictwem HPV i RPRV, a także zaworów sterujących olejem

Czujniki i sensory: wszystko co jest potrzebne do pomiarów parametrów systemu operacyjnego

boss mini: zdalny nadzór nad szafą

RED: platforma serwisowa CAREL w chmurze dla aplikacji retail oferująca zaawansowane analizy danych i serwis IoT