Kompletna propozycja dla kompaktowych i wysokowydajnych szaf sprężarkowych CO2

Od 2016 roku CAREL wprowadza innowacje do świata transkrytycznych szaf sprężarkowych CO2 i agregatów skraplających. W szczególności proponuje możliwość wyposażenia kompletnych rozwiązań dla małych i średnich jednostek w technologię inwerterową DC, która zwiększa wydajność i pozwala na tworzenie bardziej kompaktowych i  cichych jednostek.

multiDC to idealne rozwiązanie dla sklepów typu convenience oraz małych i średnich supermarketów, najszybciej rozwijających się segmentów detalicznych. Może obsługiwać jednostki średniotemperaturowe do 35 kW i niskotemperaturowe do 10 kW.

Te małe, ciche jednostki są wszechstronną opcją zarówno dla nowych, jak i modernizowanych instalacji, zapewniając korzyści płynące z naturalnych czynników chłodniczych pod względem zrównoważenia środowiskowego. Jest to strategiczny wybór, który odpowiada na ewolucję coraz bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

SVG - The complete proposal for compact and high-efficiency CO2 compressor racks

The complete proposal for compact and high-efficiency CO2 compressor racks - 2

CAREL ulepszył tę już skonsolidowaną ofertę, dodając innowacyjny system zarządzania olejem, który gwarantuje większą niezawodność systemów ze sprężarkami rotacyjnymi DC.

Sprężarki te są wynikiem długoterminowej bliskiej współpracy z firmą Toshiba. Ekskluzywny projekt łączy w doskonałej synergii funkcje sterowania silnikiem i zarządzania olejem, oferując znakomite osiągi w zakresie efektywności energetycznej i równoważenia oleju między sprężarkami. Opatentowany system zaworów sterujących olejem gwarantuje prawidłowe smarowanie sprężarki w każdych warunkach pracy.

 

more about multidc download the brochure

 

 

Zestaw multiDC rack zawiera:

pRack 300T sterownik do pełnego zarządzania transkrytycznymi jednostkami CO2 typu booster z wbudowanym sterownikiem zaworu i zasilaniem awaryjnym dla HPV i RPRV

pRmultiDC rozbudowa o zarządzanie sprężarkami DC i opatentowany system zarządzania olejem

Power+ napęd do sterowania sprężarką DC, wraz z zarządzaniem obwiednią i funkcjami bezpieczeństwa klasy B

Sprężarki rotacyjne DC opracowane we współpracy z firmą Toshiba

ExV elektroniczne zawory rozprężne, kluczowy element do ciągłej modulacji ciśnienia za pośrednictwem HPV i RPRV, a także zaworów sterujących olejem

Czujniki i sensory: wszystko co jest potrzebne do pomiarów parametrów systemu operacyjnego

boss mini: zdalny nadzór nad szafą

RED: platforma serwisowa CAREL w chmurze dla aplikacji retail oferująca zaawansowane analizy danych i serwis IoT