humiFog Multizone Touch

HumiFog Multizone Touch, będący wynikiem dziesięcioleci doświadczeń firmy CAREL w dziedzinie wysokociśnieniowego nawilżania adiabatycznego, stanowi idealne połączenie zaawansowanej logiki sterowania zaprojektowanej w celu zapewnienia higieny i ciągłości obsługi oraz prostego i intuicyjnego interfejsu.

 

Główne zmiany dotyczą:

Zwiększona wydajność produkcyjna, teraz dostępna do 1200 kg/h, dzięki czemu rozwiązanie jest jeszcze bardziej konkurencyjne dla dużych i wielosystemowych instalacji.

 

Możliwość kontrolowania wilgotności w maksymalnie 12 niezależnych strefach, z 12 systemami dystrybucji podłączonymi do jednej stacji pomp, racjonalizacja kosztów inwestycji i utrzymania.

 


Łatwa i intuicyjna obsługa, konfiguracja i konserwacja. Każda instalacja wielosystemowa może być kontrolowana z jednego punktu za pomocą nowego wyświetlacza dotykowego; Dostępny jest również zdalny nadzór w chmurze, z wbudowanymi standardowo protokołami komunikacyjnymi Modbus i BACne

 

Pompa wysokociśnieniowa (ponad 70 barów) gwarantuje generowanie kropel o bardzo drobnej średnicy, co oznacza bardzo precyzyjną kontrolę, a przede wszystkim wysoką skuteczność pochłaniania w krótszych sekcjach nawilżania (nawet tak małych jak 600 mm). To z kolei przynosi korzyści w postaci niższych kosztów eksploatacji, które są typowe dla nawilżania adiabatycznego, bez marnowania wody i konieczności zwiększania rozmiaru AHU.

 

Higieniczność i bezpieczeństwo to priorytety rozwiązań nawilżających CAREL, a humiFog Multizone Touch nie jest wyjątkiem. Higieniczność podlega certyfikacji VDI6022, bez konieczności stosowania dodatków chemicznych lub kosztownych protokołów konserwacji, dzięki czemu rozwiązanie nadaje się do instalacji w krytycznych zastosowaniach, takich jak szpitale i pomieszczenia czyste. Cechy higieniczne obejmują odpływ wody z powodu braku aktywności i automatyczne mycie, połączenie z systemem oczyszczania wody odwróconej osmozy oraz zastosowanie materiałów, takich jak stal nierdzewna, które zapobiegają gromadzeniu się bakterii.

Bardzo niskie zużycie energii to główna siła humiFog (4 W na kg/h generowanej wilgotności, w porównaniu z około 800 W wymaganymi przez tradycyjny nawilżacz izotermiczny), co oznacza znacznie niższą moc zainstalowaną.