boss micro dla Micro Centrów Danych

 

Idealne rozwiązanie do moitorowanie nowoczesnych centrów danych

 

Wzrost ruchu sieciowego spowodowany rozwojem gospodarki cyfrowej i jednoczesne zapotrzebowanie na bardzo szybki czas odpowiedzi sprawiają, że architektura „edge data center” jest coraz bardziej popularna. Zapewniają one lokalne przetwarzanie i szybką reakcję (niskie opóźnienia), a także są zoptymalizowanym węzłem komunikacyjnym do chmury. Ta zmiana w podejściu jest postrzegana jako odwrotność przetwarzania w chmurze, czyli „przekształcanie przetwarzania w dane”.

Aby wesprzeć tę architekturę, buduje się coraz więcej mikrocentrów danych. Są to kompaktowe rozwiązania obejmujące infrastrukturę bezpieczeństwa (najczęściej szafę), zasilacz i UPS, chłodzenie, kontrolę dostępu i system przeciwpożarowy. Szafy mogą pomieścić różne typy serwerów, nawet  bardzo zagęszczonych; rozwiązanie może być zatem używane w różnych kontekstach.

 

 

Doskonale w tym kontekście wpisuje się boss micro, najnowszy dodatek do rodziny boss, idealny do lokalnego monitorowania niewielkiej liczby urządzeń, przy jednoczesnym zapewnieniu wszystkich zalet serii boss, przede wszystkim wysokiej łączności. Podobnie jak w architekturze serwerów IT, serowanie nie jest już scentralizowanym DCIM, lecz systemem lokalnie i zdalnie podłączonych urządzeń do monitorowania i zarządzania siecią infrastruktury.

 

 

Niektóre zalety


Kompaktowość i wszechstronność

W zaledwie 4 modułach DIN, boss micro może podłączyć do 15 urządzeń za pośrednictwem magistrali Fieldbus przy użyciu standardowych protokołów (Modbus, SNMP, BACnet), zarówno przez RS485, jak i Ethernet. Elastyczność i łatwa konfiguracja ułatwiają integrację dowolnego typu urządzenia, w szczególności chłodzenia i zasilania (UPS, PDU, ...).

 

Wartość dodana dla systemu

boss micro nie jest zwykłą bramą, ale przełomowym urządzeniem, ponieważ oprócz podłączania urządzeń terenowych zapewnia lokalne przetwarzanie, przechowywanie danych i wyświetlanie ich jako trendów, a także intuicyjne i łatwe w obsłudze responsywne strony internetowe dla wszystkich urządzeń, nawet smartfonów. Powiadomienia push (poczta,  SNMP traps, XML push, zaplanowane raporty, ...) są również możliwe w celu optymalnego zarządzania zasobami.

 

Ochrona

Cyberbezpieczeństwo znajduje się na czele wymagań architektur rozproszonych, takich jak nowoczesne centra danych. boss micro korzysta z tych samych zaawansowanych środków bezpieczeństwa (HTTPS, TLS 1.2, zarządzanie użytkownikami, ...) co cała rodzina bossów i podobnie jak inne przechodzi okresową ocenę bezpieczeństwa, przeprowadzaną przez organizacje zewnętrzne.

 

Łączność na najwyższym poziomie

Różne opcje łączności oznaczają, że boss micro można zintegrować z różnymi architekturami sieci lokalnej, za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi, a także zagwarantować zdalne połączenie za pomocą wbudowanego modemu 4G. Stanowi to dużą zaletę zarówno pod względem łatwej nawigacji po serwerze internetowym, jak i w razie potrzeby rozbudowy sieci mikrocentrów danych połączonych ze zdalnymi systemami monitorowania w celu zapewnienia optymalnej obsługi. Dostępność protokołu MQTT sprawia, że ​​integracja z najpopularniejszymi standardowymi systemami na rynku jest jeszcze łatwiejsza.

 

Alternatywnie platforma RED stanowi idealne uzupełnienie rozwiązania, umożliwiając łączenie, monitorowanie i zarządzanie wieloma lokalizacjami za pomocą zaawansowanych narzędzi do analizy danych, w kategoriach koncepcyjnych EdgeDCIM połączony z systemem koordynacji opartym na chmurze.

boss micro to idealne rozwiązanie dla wielu innych aplikacji o podobnych właściwościach, oferujące specyficzne korzyści dla różnych sektorów:

więcej informacji, zobacz w dokumentacji na stronie produktu

FIND OUT MORE ABOUT THE PRODUCT