Muzea: utrzymanie odpowiedniej temperatury i poziomu nawilżenia

museum

Konserwacja dzieł sztuki...
...precyzyjna kontrola
temperatury i nawilżania

 

Dzieła sztuki nieuchronnie ulegają degradacji z  powodu braku trwałości materiałów jakie użyto do ich stworzenia.

Drzewo, płótno i papier są bardzo higroskopijne, oznacza to że ich kształt oraz jakość mogą nie przetrwać, jeśli nie będą zapewnione odpowiednie warunki, w których nawilżenie powietrza i temperatura są na stałym, odpowiednim poziomie.

Zmiany pogodowe, wiek budynku w którym znajdują się dzieła, duża ilość zwiedzających, nadmierne światło to główne czynniki wpływające na pogorszenie się stanu dzieł sztuki.

 

 

KLUCZOWE PUNKTY

Drewniane dzieła sztuki

ico hygiene

Obrazy

ico hygiene

Książki i pergaminy

ico energy saving

Nadmierne nawilżenie powoduje  pęknięcia i wpływa na bezpieczeństwo konserwacji dzieł.

Różnice wilgotności powietrza mogą powodować pękanie farby i jej rozwarstwianie.

Zbyt niski poziom nawilżenia może powodować rozklejanie się łączeń papieru oraz jego pęknięcia.

 

Z tych powodów muzea, galerie sztuki, archiwa i biblioteki musza być wyposażone w wysokowydajne i niezawodne systemy kontroli środowiska wewnątrz pomieszczeń. Temperatura i nawilżanie powietrza zapewnia ochronę  bezcennego dziedzictwa jakim jest sztuka. CAREL jest liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań systemów klimatyzacyjnych i nawilżania, z nastawieniem na: precyzję, niezawodność, niskie zużycie energii i obniżenie niekorzystnego wpływu na środowisko. 

 

 

 

humiSonic direct

humisonic direct

humiSonic direct to nowe rozwiązanie do nawilżania bezpośredniego  wykorzystujące innowacyjną technologię ultra dźwiękową.

Technologia ultra dźwiękowa firmy CAREL minimalizuje zużycie energii i zmniejsza potrzebę serwisowania. Przetwornik gwarantuje co najmniej 10 000 godzin ciągłej pracy . Higieniczność gwarantowana jest dzięki zastosowaniu komponentów ze stali nierdzewnej i automatycznych cykli czyszczenia.

W standardzie dostępne jest połączenie z Modbus, humiSonic direct może komunikować się z dowolnym systemem kontroli podłączonym do instalacji.